Başlığım

Doğanşehir ve Kuluncak’a Yeni Köprü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ve Kuluncak ilçelerinde bu yıl yapımına başladığı köprülerin büyük bölümünü tamamladı.

Doğanşehir ve Kuluncak’a Yeni Köprü
Doğanşehir ve Kuluncak’a Yeni Köprü admins
Bu içerik 1748 kez okundu.

Yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan köprü ve sanat yapılarını da Malatya’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinde 2, Kuluncak ilçesinde ise 4 yeni köprü yaptı.

Doğanşehir’in Beğre mahallesine inşa edilen köprü4 metreyüksekliğinde,10 metreuzunluğunda,9.5 metregenişliğinde yapıldı. Gövdeli mahallesine yapılan ve mahalle içi ulaşımını sağlayan köprü ise4 metreyüksekliğinde,9.5 metregenişliğinde11 metreuzunluğunda inşa edildi.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kurucuova ve Erkenek mahallelerinde köprü menfez çalışmaları da yaptı.

Kuluncak ilçesinde de köprü yapım çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Kuluncak Meydan düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki köprüyü yeniledi.3.3 metreyüksekliğinde,8 metregenişliğinde,10 metreuzunluğunda yapılan köprünün büyük bir kısmı tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Sultanlı ve Darılı mahallelerine de3 metreyüksekliğinde,6 metregenişliğinde10 metreuzunluğunda yeni köprüler yaptı. Dolgu çalışmalarının devam ettiği köprüler yakın zamanda trafiğe açılacak.

 

Kızılhisar ile Kecikler mahallesini birbirine bağlayacak köprüde ise çalışmalar aralıksız sürüyor. Köprü3.5 metreyüksekliğinde,9 metregenişliğinde,11 metreuzunluğunda yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir Kuluncak Kurucuova Erkenek Sultanlı Darılı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi