Başlığım

"Medya ve Algı Yönetimi" Konferansı

İnönü Üniversitesi Milli Gençlik Topluluğu tarafından "Medya ve Algı Yönetimi" konferansı düzenlendi.

admins
Bu içerik 1015 kez okundu.

Hoca Ahmet Yesevi salonunda düzenlenen konferansa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Malatya Şubesi üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan TV5 ve Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, medyanın insanların hayatlarındaki yeri hakkında düşüncelerine değinerek kitle iletişim araçları hakkındaki görüşlerini aktardı.

Kurdaş, "Yeryüzünde kitle iletişim araçları algı yönetiminde çok etkili bir biçimde kullanılır. Yeryüzünde insanın üzerine çevrilmiş olan en büyük silah tekrar etmektir. Kitle iletişim araçları bu yöntemi kullanır. O yüzden hayatın geneline baktığınızda tekrarlar vardır. Tekrarlar çok önemlidir. İnsanların bilinçaltlarına tekrarlarla hükmedilir" dedi.

Kitle iletişim araçları hakkında görüşlerini de paylaşan Kurdaş, şöyle konuştu:

"Radyo dinleyicisinin radyoyla çok büyük bir sadakat bağı vardır. Takip ettiği programın saatini çok iyi bilir. Radyo dinleyicisi tek bir duyusunu kullanır. Kulakla işitme. Radyo dinlerken kişi aynı zamanda başka işlerle uğraşabilir. İkinci bir iş alanı muhakkak vardır. Gazete ise emek ve çaba isteyen bir araçtır. Bir defa zamanınızı, paranızı ve emeğinizi ister. Doğal olarak gazete son olarak tüketilen bir kitle iletişim aracıdır. Ama kişiyi çok büyük oranda tesir altında bırakan bir araçtır. Televizyon ise bunların arasında insanı edilgen duruma bırakan bir araçtır. Çünkü televizyon iki duyu organına hitap eder. Göz ve kulağımızla takip ederiz. Doğal olarak insan televizyon karşısında edilgen ve mahkumdur. Televizyon seyrederken ikinci bir işle uğraşamazsınız. Konforlu bir şekilde karşısında yer almak zorundasınızdır."

Kurdaş, katılımcılara çeşitli tavsiyelerde bulunarak, "Hayatınızın neresinde olursanız olun, ömrünüzde kader sizi nereye savurmuşsa savursun durduğunuz yer çok önemlidir. Durduğunuz yerle ilgili mutlaka düşünün. Sizi ebediyete taşıyacak şey bu dünyada durduğunuz ve belirlediğiniz noktadır. Yarınımızla ilgili bir duruş ve bir noktamız mutlaka olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Konferansın sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Kurdaş'a plaket takdim etti.

Konferansın ardından Kurdaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı makamında ziyaret etti.

Rektör Kızılay, Kurdaş'a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

 

Kurdaş ise Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan İnönü Üniversitesinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Mustafa Kurdaş Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek Prof. Dr. İbrahim Türkmen Anadolu Gençlik Derneği Prof. Dr. Ahmet Kızılay
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi