Başlığım

Gençlik Korosunun İlk Konserini Verdi

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdikleri konserle ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilk konserlerinde başarılı bir sınav veren Gençlik Korusu üyelerini tebrik ederek kutladı.

Gençlik Korosunun İlk Konserini Verdi
Gençlik Korosunun İlk Konserini Verdi admins
Bu içerik 1310 kez okundu.

Yeşilyurt’taki kültür, sanat, spor ve eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerin ifade eden Polat, “Kültür sanat alanında halkımızı en kaliteli ve nitelikli etkinliklerle buluşturmaya devam ediyoruz. Seminerler, paneller ve konferansların haricinde müziksel faaliyetlerimize de aynı ölçülerde yer vermeye gayret ediyoruz. Bunu yaparken de herkesin ihtiyaç ve isteklerini dikkate alarak planlamalar yapıyoruz. Yeşilyurt, Malatya’nın gelişen ve büyüyen yüzüdür, bizler bu büyümeyi sorunsuz ve planlı bir şekilde yerine getirmeye önem veriyoruz. Yeşilyurt’u Türkiye’de örnek ilçe hüviyetine ulaştırma hedefimize adım adım yaklaşırken, ilçemizi bütün alanlarda büyütüyoruz. Kültürel ve sanatsal hizmetlerde kentimize ve milletimize nitelikli faaliyetlerimizi ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Toplumun kültür ve sanat faaliyetleriyle desteklenmesi gerektiğine inanan bir anlayışın temsilcisi olarak, çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Koromuzda kültürel etkinliklerimizin bir parçasıdır. Alanlarında yetenekli ve deneyimli sanatçı kardeşlerimizi bir araya getirerek kurduğumuz Yeşilyurt Belediyesi Gençlik Korosu ilçemizde böylesine güzel etkinlikler düzenleyecekler. Koromuzda yer alan kardeşlerimizin hepsi gönüllü olarak bu işi yapıyorlar. Yeşilyurt Belediyesi olarak koromuzun bir araya gelmesini sağlayan alt yapıyı hazırladık, türkülere gönül vermiş bu kardeşlerimizi koromuz çatısı altında birleştirdik. İki aylık gibi kısa bir sürenin ardından bugün ilk kez sanatseverlerin huzuruna çıktılar. Birbirinden kıymetli eserlerin yer verildiği çok nezih ve güzel bir konser oldu. Koro şefimiz başta olmak üzere sanatçı kardeşlerimiz ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu. 

 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, konser sonunda Gençlik Korusu üyelerine günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Gençlik Korosu Yeşilyurt Belediyesi Konser
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi