Başlığım

Şehit Necmettin Öğretmenin Adı Kütüphanede Yaşayacak

İnönü Üniversitesi Türkçe Topluluğu ve Türkçe Öğretmenliği Bölümü tarafından Doğanşehir Anadolu Lisesinde açılan kütüphaneye şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ismi verildi.

Şehit Necmettin Öğretmenin Adı Kütüphanede Yaşayacak
Şehit Necmettin Öğretmenin Adı Kütüphanede Yaşayacak admins
Bu içerik 2498 kez okundu.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salim Durukoğlu, Türkçe Topluluğu Başkanı Meltem Kaya, bölüm öğrencileri ve topluluk üyeleri, “Topluma faydalı olmak için kitap toplama kampanyası başlattıklarını, bu kampanyayı şehit öğretmenlerin adını verdikleri kütüphane açma çalışmaları ile sürekli hale getirmek istediklerini" kaydettiler.

Topladıkları kitapları Doğanşehir Anadolu Lisesi’ne verdiklerini belirten Durukoğlu, "Şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın adını yaşatmak için bu kütüphaneyi açalım, bu şekilde eğitim şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd edelim istedik. Topluma özellikle de öğrencilere yapılacak en iyi hizmet onlara okuyabilecekleri çeşitlilikte kitap kazandırmaktır" ifadelerini kullandı.

Kütüphaneye kitaplar yerleştirildikten sonra Türkçe Topluluğu akademik danışmanı Durukoğlu tarafında okul öğrencilerine "Şiir Hayat Değiştirir" konulu konferans verildi.

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çifçibaşı köyünde sınıf öğretmeni olarak görev yapan Necmettin Yılmaz, Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran 2017 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip, aracı yakılarak kaçırılmış daha sonra da şehit edilmişti.

İnönü Üniversitesi Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz Yrd. Doç. Dr. Salim Durukoğlu İnönü Üniversitesi Türkçe Topluluğu Meltem Kaya Şiir Hayat Değiştirir Doğanşehir Anadolu Lisesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi