Başlığım

Tüfenkci ve Vali Kaban İmam Hatipliler Derneği Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Önder İmam Hatipliler Derneği Malatya Şubesince düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Tüfenkci ve Vali Kaban İmam Hatipliler Derneği Üyeleriyle Bir Araya Geldi
Tüfenkci ve Vali Kaban İmam Hatipliler Derneği Üyeleriyle Bir Araya Geldi admins
Bu içerik 1005 kez okundu.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Müftüsü Ümit Çimen ve konukların katıldığı toplantı Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

 

Vali Kaban yaptığı konuşmasında, “Sayın Bakanımızın talimatıyla yaklaşık on beş güne bir, yirmi güne bir ihtiyaca göre çalışma arkadaşlarımdan başta İmam Hatiplerin doğrudan bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürümüz, Kur’an kurslarıyla ilgili İl Müftümüz olmak üzere ilgili STK’larla birlikte toplandık. Meslek hayatım boyunca gene bir temel düsturumuzu uygulamaktan dolayı hiçbir zaman zarar görmediğimizi görmüştüm. Burada da bunu yaşadık istişareden, hakikaten bereket doğuyor. Bu istişarelerin sonucudur ki bu istişarelerde Platformun birikmiş olan yaklaşık 30 a yakın sorunu problemi masaya yatırıldı. Bunlardan bizim vilayet düzeyinde çözülebilecekleri bir an evvel çözüp yeni önerileri gündeme getirdik, çözemediklerimizi Sayın Bakanımız vasıtası ile kendilerinin yardımıyla çözmek suretiyle 30’a yakın sorundan şu anda çözülmedik hiçbir sorunumuz kalmadı. Yeni gündemlerle de aynı zamanda yeni ufuklar açmaya çalışıyoruz. Başta da ifade ettiğimiz gibi istişarede gerçekten bereket var. Çok güzel teklifler geldi. Çok güzel önerilerin neticeleri geldi. Bu anlamda artık günümüzün ve geleceğin değerler üzerine kurulu bir zaman dilimi olduğunu gözeterek bu tip çalışmaları yapan, bu tip çalışmalar için gerçekten yıllardır çırpınan bütün taraflara isimlerini tek tek saymadan teşekkürü bir borç biliyoruz. Yapılan bütün çalışmalar bizim ve neslimiz içindir. Ben Sayın Bakanımıza bugüne kadarki verdikleri destek için burada teşekkürlerimi sunmak istiyorum, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

İnönü Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Kızılay Ali Tatlı Ümit Çimen Önder İmam Hatipliler Derneği Halit Bekiroğlu Ali Kaban Bülent Tüfenkci
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi