Başlığım

Malatyalı Boksör Bayanlarda Büyük Başarı

Türkiye Yıldız ve Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası 11-17 Şubat 2019 tarihinde İstanbul- Esenyurt’da düzenlendi.

Malatyalı Boksör  Bayanlarda Büyük Başarı
Malatyalı Boksör  Bayanlarda Büyük Başarı admins
Bu içerik 1601 kez okundu.

Şampiyon ile ilgili açıklamalarda bulunan Ramazan YAVUZ şunları dile getirdi " Türkiye Yıldız VE Büyük Bayanlar Boks Şampiyonasına toplam 350 bayan sporcu katılım sağladı. Şampiyonada Dünya ve Avrupa şampiyonu bulunan sporcularda yarıştı ve musabakalar cok çekişmeli geçti. Malatyalı sporcularımız büyük başarılar elde etti. Yeni olimpiyat spor kulübü sporcumuz Eylül İrem AYDOĞMUŞ 57 kg'da yıldızlar katagorisinde tüm rakiplerini nakavt ederek adını finale yazdırdı ve finali tecrübeli fenerbahçeli sporcusuna kayıp etti. Türkiye 2. olan 4 aylık spor hayatı olan sporcumuz yıllardır spor yapan sporcuları yenerek büyük başarıya imza attı ve  gelecekte daha büyük başarılara ulaşacağına inanıyoruz. Yine yıldızlar katagorisinde 63 kg'da Songül Sude Keskin Türkiye 3. Olarak büyük bir başarıya imza attı. Daha iyi çalışmalar  ile malatyadan da Avrupa ve Dünya şampiyonasına sporcu göndermeyi hedefliyoruz." dedi.

Türkiye 2. Olan Sporcu Eylül İrem Aydoğmuş ise şunları söyledi:" Başarımda en çok emeği olan Antrenörüm Ramazan YAVUZ hocama ve başkanıma teşekkür ediyorum. Inanmak başarmanın yarısıdır bende inandım ve ilk Türkiye şampiyonasında 2. Olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 4 Aylık sporcuyum çok çalıştım ve  inandım ve başardım. Allah'a hamd olsun. Inşallah daha çok çalışarak Avrupa ve Dünya şampiyonasında yarışmak istiyorum. Gençlerin he zaman yanında yer alan ve gençlere her platformda destek veren başkanımız Ramazan Yavuz'a ne kadar teşekkür etsem azdır. Buradan  Antrenörüm, Ailem ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim dedi."

Türkiye 3. Olan Songül Sude Keskin ise şunları söyledi:" Türkiye Kadınlar Boks Şampiyonasında derece yapmak çok zor çünkü Avrupa Dünya dereceli ve çok tecrübeli sporlular bulunmaktadır. Bende 3. Olmanın mutluluğunu yaşıyorum tabiki gönül ister şampiyon olalım ama nasip olmadı. Inşallah bundan sonraki şampiyonalarda hedefim şampiyonluk olacak. Bu anlamda kulübüm Yeni Olimpiyat spor kulübü ve Antrenörüm aynı zamandan Malatya Gençlik Federesyonu Başkanı Ramazan Yavuz başkanıma bizlere vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkür ederim.” dedi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi