Başlığım

MAGEF 13. Kitap Okuma Etkinliği Düzenledi

Malatya Gençlik Federasyonu tarafında organize edilen ‘’Gençler Kitap Okumada Buluşuyor’’ kapsamında Malatya’nın sokaklarında ve her yerde kitap okunabilir anlamıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

MAGEF 13. Kitap Okuma Etkinliği Düzenledi
MAGEF 13. Kitap Okuma Etkinliği Düzenledi
Bu içerik 818 kez okundu.

Malatya Gençlik Federasyonu tarafında organize edilen ‘’Gençler Kitap Okumada Buluşuyor’’ kapsamında Malatya’nın sokaklarında ve her yerde kitap okunabilir anlamıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan YAVUZ şunları söyledi; ‘’Malatya Gençlik Federasyonu olarak kitap okuma etkinliğimizi daha kapsamlı bir hale getirmek için Malatya’nın merkez ilçeleri ve kırsal tüm ilçelerini kapsayacak şekilde kitap okuma etkinliğimizi yaygınlaştırıyoruz. Bu anlamda topluma kitap okuma alışkanlıklarını kazandırmak için düzenli olarak kitap okuma etkinliklerimiz olacaktır. Malatya Gençlik Federasyonu tarafında 13. Kitap okuma etkinliğimizi yapıyoruz.   

 Malatya Gençlik Federasyonu olarak ‘’Gençler Kitap Okumada Buluşuyor’’ Kapsamındaki etkinliğimiz Malatya’nın sokaklarında ve her alanda kitap okuma etkinliğini geliştirerek okuyan bir nesil yetişmesini saklamak ve okumanın yaşı olmadığını her yaşta okuyarak bilgi sahibi olabilmesine öncülük edebilmektir. Dolayısıyla bilmediğimiz bir konuyu öğrenmek için, daha önce birilerinin yaşadıklarını yaşamamıza, aynı olayların bizim de başımızdan geçmesine gerek yoktur. Kitaplar, yaşanılanların, deneyimli insanların eliyle diğer insanlara iletildiği çok değerli kaynaklardır. Her alanda tüm gelişmeler (bilim,sanat ,edebiyat) ancak bu yolla bugünkü duruma gelmiştir. Birçok insanın deneyimlerini, onların yaşam öykülerini, kitaplarını okuyarak öğrenebiliriz. Bu da bizleri bilgi, düşünce, duygu, hayal yönünden zenginleştirir dedi.’’

Malatya Gençlik Federasyonu olarak Amacımız; Malatya Gençlik federasyonu olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin belirlediği hedef ve doğrultuda 2023-2053-2071 yılına Türk Gençliğinin hazır olarak yetiştirilmesini sağlamak ve bu kapsamda: Gençliğin zararlı alışkanlıklardan uzak tutularak sağlığının korunması, Suça itilen gençlerin topluma kazandırılması, Farklı etkinlikler düzenleyerek Çocukları ve Gençleri ailelerine ve topluma kazandırmak ,Bedensel engelli gençlere hizmet götürülmesi, Çalışan gençliğin sorunlarının çözülmesi, Gençlere vatan ve bayrak sevgisini aşılamak ve bu ruh ile daha sağlam ve kararlı adımlar ile geleceğe yürümek. Çalışmayan gençliğin sorunlarının çözülmesi, Gençliğin serbest zamanlarının değerlendirilmesi, Yükseköğretim gençliğinin sorunlarının çözülmesi, Gençlerimizin ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek topluma kazandırmak, Gençlerimizin kendilerini toplumda ifade edebilmeleri ve haklarını koruyabilmelerini sağlamak, Gençlerimizi milli kültür değerlerine saygılı ve bilgili yetiştirmek, Gençlerimize fert -toplum meselelerini tanıma ve çözüm arama alışkanlığı kazandırmak, Gençlerimizin el becerileri ve zihni çalışmasını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak, Gençlerimizin boş zamanlarını; kendisine, ailesine ve topluma yararlı işlerle değerlendirmelerini sağlamak, Orta okul, lise ve Üniversite okuyan gençlerin her alanda eğiterek bilinçli gençlik ruhunu aşılamak.

Malatya Gençlik Federasyonu olarak Hedefimiz; Malatya Gençlik federasyonu olarak milli ve manevi değerleri özümsemiş, kendisiyle barışık, vizyon sahibi, güven duyulan, büyüklerine saygılı, küçüklerine şefkatli, hukuka bağlı, vatandaşlık bilincine sahip, hoşgörülü, diyaloğa açık, eğitimli, başarılı, sorumluluk sahibi, zararlı alışkanlıklardan uzak, insanlık değerlerini baş tacı eden, evrensel değerlere saygılı, ilkeli, güzel ahlak sahibi, özü sözü davranışı bir olan, bilime önem veren, kendini geliştiren ve yetiştiren, başarıyı ulaşılacak son durak değil bitmeyen bir yolculuk olarak gören, gençliğin ihtiyaçlarına kurumsal projeleri ile madden ve manen cevap verebilen, cesaretli, girişimci ruha sahip, fedakar, model örnek olabilen, önde gelen, asimile olmamış, karakteri sağlam, şahsiyetli ve bütün insanlığın iyiliğini isteyen ve güzel Ahlaklı şuurlu bir gençlik yetiştirmek tek hedefimizdir.

magef ramazan yavuz kitap okuma farkındalık malatya bilim sanat edebiyat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi