Başlığım

MAGEF Başkanından İstanbul Fethi Mesajı

Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz İstanbul'un fethinin 566. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MAGEF Başkanından İstanbul Fethi Mesajı
MAGEF Başkanından İstanbul Fethi Mesajı admins
Bu içerik 677 kez okundu.

MAGEF Başkanı Ramazan Yavuz mesajında şunları söyledi;  İstanbul, 29 Mayıs 1453’te tamamlanan kuşatma ile 566 yıl önce bugün Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmet ve ordusu tarafından feth edilmiştir. Atalarımızdan kalan bu kutsal topraklar hep var olacaktır. Yeni ve gelecek nesil her zaman olduğu gibi daha çok çalışarak 2023-2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla ve kararlılıkla aydın bir geleceğe yürüyeceğine güvenimiz ve inancımız tamdır.

Her geçen gün her anlamda daha çok azimle okuyan, gelişen, üreten, bilgilenen ve güçlenen bir gençlik geliyor. Atalarımızı örnek alarak ve onların yolunda yürüyerek, koşarak ülkemizi daha ileri taşıyacağız.

İstanbul’un fethi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadisinde şöyle buyurmuştur; "İstanbul bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır" bu Hadis - i Şerifi ile İslam dünyası için farklı bir önem kazanan bu kutlu şehrin fethi, İslam'ın bir neferi olan aziz Türk Milletine nasip olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle dünya şehri İstanbul'u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." diye açıklamalarda bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi