Başlığım

Çınar, 15 Temmuz Temalı Karma Resim ve Fotoğraf Sergisine Katıldı

15 Temmuz Darbe Kalkışması sırasında ve sonrasında çekilen tarihi resim ve fotoğrafların yer aldığı serginin açılışına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ülkemizin birliğine, kardeşliğine, bağımsızlığına ve kalkınmasına kastedilen bu hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmamamız ve unutturmamamız lazım.” diye konuştu.

Çınar, 15 Temmuz Temalı Karma Resim ve Fotoğraf Sergisine Katıldı
Çınar, 15 Temmuz Temalı Karma Resim ve Fotoğraf Sergisine Katıldı adminö
Bu içerik 525 kez okundu.

“15 Temmuz’u Unutmamak Adına Faydalı Bir Sanatsal Etkinlik”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle açılan fotoğraf sergisini gezerek, her biri fedakarlığı, özveriyi, vatan ve bayrak aşkını anlatan eserleri inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 15 Temmuz’u unutmamak ve farklı yönleriyle görebilmek adına güzel bir fotoğraf sergisinin açıldığını ifade etti.

“Azizi Milletimizin Fedakârlığı ve Vatan Sevdası Takdir Şayandır”

Konuşmasında hain darbe kalkışmasının asla unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğinin altını çizen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Aradan dört yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının hafızalardaki yerini sağlamlaştırmak, unutmamak ve unutturmamak ayrıca gelecek kuşaklara taşınmasını sağlayacak faydalı bir sanatsal etkinliğe katıldık. O gece ve sonrasındaki gecelerde vatan savunması için uyumadan, dinlenmeden ellerindeki Türk Bayraklarıyla nöbet tutan vatandaşlarımızdan, şehadet şerbeti içen şehitlerimiz ve çıkan çatışmalarda yaralanan gazilerimizin yer aldığı birbirinden değerli eserleri halkımızla buluşturanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Fotoğraf sergisi bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Çünkü sayfalarca yazıyla anlatılmak istenilenler, fotoğraf sayesinde bir karede anlatılıyor. Milletimize devletimize sonuna kadar sahip çıkmamız lazım, çünkü burası bizim topraklarımız ve vatanımızdır. İnadına kardeşlik,inadına birbirimize kenetlenmemiz lazım. O günkü  darbe girişimi ile içimizdeki hainler, ülkemize, bayrağımıza ve milletimize kastettiler.  Bu millet aynı Çanakkale Savaşı'nda olduğu gibi vatanına, bayrağına, demokrasisine ve kendisine sahip çıktı. Bizlerin o geceyi, yapılan hainliği ve milletimizin yazdığı destanı her zaman hatırlamamız lazım. Rabbim birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim eylesin. Asla unutulmayacak olan o gecenin hafızalarda sürekli taze kalmasını sağlamak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. “ diye konuştu. 

Mehmet Çınar 15 Temmuz Temalı Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi