Başlığım

İnönü Üniversitesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Destanı Konferansı ve Fotoğraf Sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 4. yılı nedeniyle İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde “15 Temmuz Demokrasi Destanı” konferansı ve fotoğraf sergisi düzenlendi.

İnönü Üniversitesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Destanı Konferansı ve Fotoğraf Sergisi
İnönü Üniversitesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Destanı Konferansı ve Fotoğraf Sergisi adminö
Bu içerik 1168 kez okundu.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Programa Malatya Valisi Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mahmut Altun, 7. Ana Jet Üs Komutanı Albay Hasan Hüseyin Kanbur, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Özer, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek ve Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanları Prof. Dr. İlhan Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri ile çok sayıda akademisyen ve personel katıldı.

“15 Temmuz hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ve milletimizin destansı mücadelesiyle yenilgiye uğratıldı”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay yaptığı açılış konuşmasında, 4 yıl önce milli iradeye karşı gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişiminin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ve milletimizin destansı mücadelesiyle yenilgiye uğratıldığının altını çizdi. 15 Temmuz 2016’da milletçe sergilediğimiz duruş ve mücadele ile tüm dünyaya bağımsızlığımızın ebediyen süreceğinin ilan edildiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Aziz milletimizin 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününü kutluyor; vatanı, bayrağı, devleti ve milleti için can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu mücadelede üstün cesaret ve fedakârlık gösteren Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

“15 Temmuz destandır ve ruhtur; anlamalıyız, anlatmalıyız, aktarmalıyız.

Programa konuşmacı olarak katılan İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gökhan Tuncel, “15 Temmuz Demokrasi Destanı” konulu bir konferans verdi. 15 Temmuz demokrasi destanının bu yolda olan için onur, şan ve şeref olduğunu belirten Tuncel, “ama aynı zamanda bizler için emanettir, görevdir, sorumluluktur” diye konuştu. Tuncel “15 Temmuz destandır ve ruhtur; anlamalıyız, anlatmalıyız, aktarmalıyız” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Türkiye güçlü ve sağlıklı bir topluma sahip olduğunu 15 Temmuz destanıyla bir kez daha göstermiştir”

15 Temmuz demokrasi destanının ve zaferinin doğru zeminde anlaşılmasının ve değerlendirilmesinin gerekli olduğunu kaydeden Tuncel, bu zaferle devlet – toplum ilişkisinde yeni bir aşamaya geçildiğini belirterek demokratik mersin escort sistemlerde halkın gücü ve etkisine işaret etti.

Program katılımcıların fotoğraf sergisini gezmesiyle son buldu.

İnönü Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Destanı Fotoğraf Sergisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi