Başlığım

MASKİ, Hekimhan Basak Mahallesi’nde içme suyu hattı yenilenme çalışması başlattı

MASKİ, Hekimhan İlçesi’ne bağlı Basak Mahallesi’nde içme suyu hatlarının yenilenmesi ve su gözelerinin çoğaltılması için çalışmalar başlattı.

MASKİ, Hekimhan Basak Mahallesi’nde içme suyu hattı yenilenme çalışması başlattı
MASKİ, Hekimhan Basak Mahallesi’nde içme suyu hattı yenilenme çalışması başlattı admins
Bu içerik 812 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş alt yapı ile ilgili çalışmaların Malatya genelinde yoğunlaştırıldığını belirterek, “Hekimhan İlçesi Basak Mahallesi’nde su gözeleri ıslah edilerek suyun miktarı artırıldı” dedi. Karataş, “Mahallemizde yaz ayları ile birlikte artan nüfusa bağlı su ihtiyacı vardı. Ekiplerimiz bölgede çalışmalara başladı. Mevcut gözeler temizlendi. Şebekeye yeni bulunan gözeler eklendi. Su gözelerine yeni hatlar ekleyerek çalışmalarımız kısa bir süre içinde tamamlayacağız. MASKİ, Malatya’nın her köşesinde yoğun bir çalışma içerisinde. Şehir merkezindeki efor kadar kırsalda da aynı çabayı gösteriyoruz. Selahattin Başkanımızın belirlemiş olduğu bir hedef var. Ne merkezde ne kırsalda su ve yol sorunumuz kalmayacak diyor. Dolayısıyla mahallelerimizin sorunlarına göre çalışmalarımızı çözüm odaklı sürdürmeye devam edeceğiz ” dedi.

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarını değerlendiren Basak Mahalle Muhtarı Halil Özmen Tatlı ise, içme suyunun yetersizliğinden kaynaklı sıkıntıları aktararak, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını ifade etti. Muhtar Tatlı, “Kaptaj ve içme suyu gözelerindeki problemler için çalışmalar başladı. Mahallemiz 330 haneden oluşmaktadır. Yazın gelen gurbetçiler ile birlikte nüfusumuz 2.500-3.000’i buluyor. Dolayısıyla da içme suyumuz yetersiz geliyor. Bu çalışma ile içme suyunu çoğaltarak yeterli hale getirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş’a ve emeği geçen herkese mahallelim adına teşekkür ederim” diye konuştu.

M. Yaşar Karataş MASKİ Halil Özmen Selahattin Gürkan Hekimhan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi